Przeznaczony jest głównie do zabielania kawy i herbaty, doskonale sprawdza się podczas przygotowywania napojów mlecznych. Z powodzeniem może być stosowany w piekarnictwie i cukiernictwie oraz przy produkcji koncentratów spożywczych. Jest też idealnym składnikiem do standaryzacji białka innych produktów mlecznych w proszku typu instant. O czym mowa? To DairyLak – nowy produkt suwalskiego Laktopolu, który zdobywa coraz większe uznanie wśród odbiorców w Afryce.
– DairyLak to wygodny w użyciu produkt w proszku, uzyskany podczas suszenia płynnej emulsji z odpowiednio dobranym tłuszczem roślinnym i innymi składnikami. Dodatkowo poddany jest on procesowi, dzięki któremu zwilżalność i rozpuszczalność jest natychmiastowa, czyli uzyskujemy produkt typu instant. Bez tych właściwości produkt nie nadawałby się do napojów ani do zabielania kawy czy herbaty - mówi Edyta Kowalewska, Kierownik Handlu w suwalskim Laktopolu.
DairyLak powstał na życzenie stałych odbiorców mleka natłuszczanego, którzy oczekiwali między innymi:
- słodkiego, bogatego, kremowego smaku,
- błyskawicznej rozpuszczalności i zwilżalności,
- wysokiej odporność na jełczenie dzięki specjalnie dobranym składnikom,
- dłuższego okresu trwałości,
- mniej rygorystycznych warunków składowania dzięki temu większej dostępności,
- konkurencyjnej cenowo alternatywy dostępnej dla wszystkich.
O FIRMIE
Laktopol to jedna z czołowych spółek Grupy Kapitałowej Polindus-Laktopol. Została założona w 1989 roku, a dzisiejszy jej zakres działalności obejmuje pełny proces produkcyjny, począwszy od skupu mleka, transport, wstępne jego przetwórstwo, produkcję wyrobów finalnych, dystrybucję krajową i zagraniczną. Podstawowymi produktami oferowanymi przez Laktopol są: mleko w proszku odtłuszczone, serwatka słodka w proszku oraz preparat mleczno-tłuszczowy Fat Filled Milk Powder Instant. Wdrożone wysokie standardy produkcji, pozwoliły na uzyskanie certyfikatów: FSSC22000, HACCP, Kosher, Halal. Polindus-Laktopol znajduje się dziś w czołówce eksporterów nie tylko na rynkach krajów członkowskich UE, ale również Azji, obu Ameryk oraz Afryki.