Solidna konstrukcja i co najważniejsze szybki czas realizacji – to główne cechy budownictwa w technologii stalowej, która jest alternatywą dla domów z drewna czy cegły. Podlaska firma Stalovers, z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu hal i magazynów, jako jedna z pierwszych w kraju wprowadziła do swojej oferty jednorodzinne domy ze stali.
Domy szkieletowe są u nas wciąż nowością, jednak w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone, czy Skandynawia od dawna są już standardem. Dom stalowy powstaje na bazie szkieletu wykonanego z hutniczych profili stalowych, które zapewniają stabilność konstrukcji. Ocynk profili dodatkowo idealnie zabezpiecza je przed korozja.
– Gotowe domy ze stali trudno z zewnątrz odróżnić od projektów domów tradycyjnych, ponieważ ich sposób wykończenia może być taki sam jak w przypadku domów murowanych czy domów stawianych ze szkieletu drewnianego. Projekt domu stalowego może reprezentować zarówno styl tradycyjny, jak i nowoczesny. Co więcej, nasze projekty dają możliwość szybkiej przebudowy lub rozbudowy domu – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers.
Stalovers od lat zajmuje się budową obiektów szkieletowych najróżniejszego typu. To hale magazynowe, handlowe czy produkcyjne. Ci, którzy marzą o własnym domu z ogrodem i porannej kawie na tarasie, bardzo często już na starcie rezygnują, bo przerażają ich koszty i długie terminy realizacji. Średnio budowa domu z cegły trwa około roku i jest uzależniona od warunków pogodowych.
– Technologia stalowa to nowoczesne rozwiązanie, które dzięki skróceniu czasu budowy ogranicza koszty. Niektórzy nie dowierzają, że wymarzony dom z ogrodem można wybudować w zaledwie trzy miesiące. A jednak jest to możliwe – przekonuje Marek Faszczewski.
Kolejna duża zaleta, jaką mogą pochwalić się domy stalowe, to wyjątkowa energooszczędność. Są one także przyjazne dla środowiska. Zastosowana do konstrukcji stal to materiał, który jest w pełni odzyskiwalny i nadaje się do kolejnego wykorzystania. Stal jest zdecydowanie bardziej wytrzymała. Taka redukcja masy ma pozytywny wpływ na wagę konstrukcji, jej transport oraz montaż poszczególnych elementów.
Stosowanie stalowych elementów wymaga użycia najnowszych materiałów ocieplających oraz technologii grzewczych. Jednym słowem konstrukcje stalowe dają ogromne możliwości projektowania, rozbudowy oraz wykończenia. To właśnie dlatego ta metoda staje się coraz bardziej popularna wśród inwestorów, którym zależy na nowoczesnym designie i szybkim czasie realizacji.